воскресенье, 17 января 2021 г.

ГРУПА №2.ВІВТОРОК 19.01.2021року.

Урок за ирозкладом №1

ПРЕДМЕТ: Технологія лицювальних робіт

ТЕМА УРОКУ:

  "Лазерний інструмент"

Сучасні технології вже зробили більш ефективними ручний інструмент - долото замінив перфоратор, електричний дриль прийшов на заміну механіці, в теодоліті та нівелірі з'явилися електронно-обчислювальні модулі, звичайна будівельна мотузка та кутники поступово поступаються місцем лазерним приладам (далі ЛП).
 
Лазерний рівень, лазерний нівелір і ротаційний лазер, лазерний маркер, лазерна рулетка і далекомір - всі ці назви мають відношення до сучасного та ефективного інструменту, що використовується при розбитті земельних ділянок, будівництві будівель, обробці приміщень, монтажі комунікацій. Ці прилади дозволяють побудувати базову горизонтальну, вертикальну або похилу площини, безпосередньо на стіні, підлозі, стелі і контролювати їх візуально чи за допомогою спеціальних приймачів і нівелірних рейок.
 
Абсолютно рівний лазерний промінь з успіхом замінює звичайний відвіс, спиртовий рівень, металевий кутник, будівельну струну або шнур і навіть рулетку, особливо на відстанях до 200 метрів. Наскільки простіше і точніше зводити стіну, колону, встановлювати дверну коробку або вікно, коли можна наочно  контролювати відхилення від вертикалі за допомогою червоної лінії лазерного променя, точно прив'язаного до вертикалі; і за допомогою лазерної рулетки, що дозволяє заміряти відстані  до недоступних ділянок . ЛП дозволяють швидко і зі зручністю перевіряти горизонтальність і загальний рівень фундаменту, проектувати ухил водопровідної труби або зливу, планувати ухили земельної ділянки, монтувати паркан і сайдинг, контролювати кладку цегли і плитки, виробляти розмітку маяків для монтажу стель і заливки підлоги, монтувати телескопічні ворота і покрівлю, допомагати, всім без винятку, робити свою роботу ефективною.
 
Як працюють лазерні  інструменти
 
Багато хто вже знайомий з лазерною указкою, граючи з якою, діти часто направляють червону крапку лазера на предмети. Саме цей принцип використовується лазерними приладами для проекції горизонтальної, вертикальної, похилої площини або точки прямо на робочу поверхню. Усередині приладу зазвичай встановлений лазерний світлодіод червоного кольору, потужністю близько одного мВт та хвилі довжиною 633 - 670 нм, що відноситься до другого класу лазерів, що припускає відсутність додаткового захисту для очей. Світлодіод знаходиться в досить міцному корпусі і за допомогою електронної схеми взаємодіє з панеллю керування і отримує живлення. Для того, щоб випромінювання світлодіода сфокусувати в точку або отримати лінію, використовуються оптичні елементи різних форм (циліндричні, конусні і т.д.)
Лазерний випромінювач може бути жорстко зафіксований всередині приладу або перебувати  у вільному висячому стані для самовирівнювання. У самовиріванні ЛП використовується "принцип маятника" - випромінювач підвішений всередині приладу і при установці на поверхню сам вирівнюється щодо рівня землі і видає точну горизонтальну, вертикальну або похилу проекцію променя. Щоб скоротити час врівноваження маятника з випромінювачем часто використовуються магнітні подушки, утворені вбудованими в днище приладу магнітами. 
Прилади з самовирівнюючим випромінювачем часто оснащено функцією автоматичного сповіщення критичного нахилу корпусу (зазвичай більше 5% від горизонталі), яка дозволяє уникнути помилкових проекцій і вимірювань. Досить просто поставити прилад на відносно рівну поверхню і вмикнути - прилад автоматично вирівняє випромінювач відносно горизонту протягом декількох секунд і ... Приступаємо до роботи!
 
Лазерний рівень
 
 
Всередині лазерного рівня (далі ЛР) випромінювач зафіксований щодо спиртової бульбашки і може спроектувати крапку на віддалену  відстань на тому ж рівні і в тій же вертикальній площині, виконуючи одночасно роль рівня і натягнутої струни між рівнем і точкою проекції. 
 
Лазерний кутник 
 
Лазерний кутник з фіксованим випромінювачем  проектує дві лінії під кутом 90 ° відносно один одного на підлогу або стіну (робочу поверхню). Він є хорошим засобом для контролю робочих осей. 
 
Багатопроменевий лазерний інструмент
 
Дані прилади проектують на поверхню лазерні точки і призначені для розмітки отворів, що знаходяться перпендикулярно один одному відразу на декількох поверхнях. У найбільш дорогих моделях цього типу використовується система п'яти точок: два вертикальних вгору і вниз від приладу, два горизонтальних праворуч і ліворуч і один прямо перед приладом, що дозволяє розмітити каркасну конструкцію, розташовану праворуч, ліворуч, зверху, знизу і перед приладом.
 
Лазерний нівелір
 
 
Лазерні проектувальники горизонтальної або вертикальної площини з радіусом проекції в 360 ° називаються нівелірами. Практично будь-який лазерний нівелір можна використовувати як в горизонтальному, так і у вертикальному положенні,  працювати в різних режимах (точка, лінія і лазерний відрізок) і використовувати його з приймачем та / або пультом дистанційного керування.
Дуже часто, особливо це стосується лазерних нівелірів, висока точність може стати причиною обмеженої кількості функцій. Не забувайте, що прилади, що працюють з приймачем, мають випромінювач з іншого довгої хвилі, що може бути причиною більш світлого променя випромінювання. Лазерний промінь найкраще видно в спеціальних окулярах, які можна придбати у продавця лазерного приладу. 
Пам'ятайте - точність ніколи не буває зайвою! 

Домашнє завдання: Законспектувати та вивчити матеріал теми уроку. Скласти перелік робіт де використовуються контрольно-вимірювальні інструменти.Фотозвіт чскинути в приват.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

  Група № 11. Четвер 20квітня 2023 року Урок за розкладом № 7. Предмет: Технологія штукатурних робіт Тема уроку:  "Класифікація та приз...