воскресенье, 17 января 2021 г.

 ГРУПА № 2. ПОНЕДІЛОК 18.01.2021 РОКУ.

УРОК ЗА РОЗКЛАДОМ № 1.

ПРЕДМЕТ: ТЕХНОЛОГІЯ ЛИЦЮВАЛЬНИХ РОБІТ,

ТЕМА УРОКУ:

Призначення висків, рівнів в будівництві. Види рівнів. "

Будівельні рівні (УС 1-300, СС2-500, СС2-700 та ін ) призначені для перевірки горизонтального і вертикального розташування поверхонь елементів будівельних конструкцій (підлог, облицювань, балок) при виробництві будівельно-монтажних робіт, а також можуть служити для вимірювання малих кутів нахилу.

Рівень   являє собою корпус з алюмінієвого сплаву довжиною 300мм, висотою 40 мм і шириною 25 мм, в якому закріплені  дві спеціальні обойми з ампулами. Ампула, розташована горизонтально, служить для перевірки горизонтальності поверхні, ампула, розташована вертикально - для перевірки вертикальності пове"рхонь.

Ампули являють собою скляні запаяні з обох кінців трубки, заповнені спиртом або ефіром, за винятком невеликого обсягу (бульбашки), заповненої повітрям або паром. Зовнішня поверхня ампули має циліндричну форму. Внутрішня поверхня ампули має форму дуги кола великого діаметру D (100-250 м). На зовнішній поверхні такої ампули нанесені штрихи через 2 мм один від одного (по дузі). Точка, що  відповідає середній частині поділок ампули, називається нуль-пунктом. 

При будь-якому положенні ампули рівня пухирець завжди займає найвище положення.

Положення ампул в корпусі регулюють гвинтом так, щоб бульбашка повітря займала  середнє положення в трубці проти позначки нуль-пункту, коли робоча площина рівня знаходиться в  горизонтальному положенні. 

Рівень ВУС 1-300 має одну робочу площину. Неробочі поверхні рівнів з корпусами з алюмінієвих сплавів фарбують емаллю яскравих тонів. Після регулювання рівня на заводі головки регулювальних гвинтів фіксують емаллю яскравого кольору, відмінною від кольору корпусу. Деякі  рівні мають  дві  робочі площини.

Для перевірки правильності розташування горизонтальної чи вертикальної поверхні рівень встановлюють робочою площиною на  поверхню  яка  перевіряється.  Зазвичай для цього використовують двометрову рейку з паралельними площинами, на яку встановлюють рівень і спостерігають за переміщенням бульбашки ампули. Якщо перевіряється поверхня  горизонтальна, то бульбашка в  горизонтальній ампулі повинна зайняти середнє положення між штрихами ампули (нуль-пункт). При перевірці вертикальної площини спостерігають за встановленими положенням бульбашки у вертикальній ампулі.

Якщо бульбашка в ампулі зміститься на одну поділку шкали ( на 2 мм), то  поверхня   що перевіряється  має ухил, рівний 4,5 мм на 1 м довжини, що відповідає кутові  нахилу  15'. Таким чином можна визначити або перевірити невеликі ухили поверхонь. Величину 4,5 мм, або 15', називають ціною поділки ампули рівня. Для перевірки правильності показань рівень поміщають на відфуговану і горизонтально встановлену рейку, щоб бульбашка була в середньому положенні між штрихами шкали. Обводять нижній контур корпусу рівня олівцем, повертають його на 180° і встановлюють строго на зазначений контур. Якщо бульбашка, як і раніше знаходиться в середині без відхилення, рівень показує  точно.  

Для збереження точності показань рівень необхідно оберігати від різких поштовхів і ударів. В неробочому стані рівень зберігають у футлярі. Забороняється знімати бічні кришки рівня і порушувати фарбу на регулювальних гвинтах. Термін служби рівня 24 місяці.

В  сучасних  рівнях  скляну  колбу  замінюють поліакриловою  протиударною  колбою,  або  й  взагалі  електронним дисплеєм.

Сучасний  електронний  рівень

Перевірте  свої  знання  з  даного  уроку  за  допомогою  даного  тесту /2rl/3r/t6/u1/urok_1.mt.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: ВИВЧИТИ ТА ЗАКОНСПЕКТУВАТИ.ФОТОЗВІТ ЧЕКАЮ В ПРИВАТ.


ГРУПА № 2. ПОНЕДІЛОК 18.01.2021.

УРОК ЗА РОЗКЛАДОМ № 2.

ПРЕДМЕТ: ТЕХНОЛОГІЯ ЛИЦЮВАЛЬНИХ РОБІТ.

ТЕМА УРОКУ:


"Улаштування і застосування в облицювальних роботах спиртових і водяних /шлангових/ рівнів."

Для вимірювання різниці рівнів, а також для перенесення вже встановлених в будівлях відміток на відстань, що буває необхідно при влаштуванні елементів підлог та інших частин будівлі з горизонтальною поверхнею, застосовують гнучкий рівень (водяний).

Водяний рівень складається з двох візирок  - водомірних скляних трубок діаметром 12-20 мм(2).

 Візирні  трубки  закриваються  кришкою (1) з отвором для виходу повітря з візирок.  Прозорий шланг (3) діаметром 10 мм і довжиною від 3 до 10 м з'єднує обидві визирки між собою. 

На скляні трубки нанесені поділки з кільцевими штрихами від 0 до 10 см вгору і до 10 см вниз. Ціна найменшої поділки 1 мм. Цифрові позначення на шкалі нанесені з інтервалами в 10 мм.

Максимальна відстань між точками, на яких проводиться вимір рівнів, може бути  від 3 до 10 м залежно від довжини шланга гнучкого рівня. Межа вимірювання перевищень між двома точками з одного встановлення приладу становить 200 мм, похибка відліку +1 мм.

Перед застосуванням  в рівні відгвинчують кришки на обох корпусах рівня і заповнюють його водою до відмітки 0, позначеної на шкалах визирок. При цьому необхідно ретельно слідкувати за тим, щоб з гнучкої трубки було повністю витиснене  водою повітря, так як наявність у шлангу бульбашок повітря веде до неточного показання відміток.

Наповнивши рівень водою, кришки корпусів щільно загвинчують до упору, після чого рівень переносять до робочого місця і кладуть його в горизонтальне положення. При цьому вода не повинна витікати через кришки  чи  інші з'єднання.

При роботі з рівнем  на  кришках відкривають клапани для виходу повітря з візирок . Стовп води в трубці повинен переміщатися вільно.

Принцип роботи гнучкого водяного рівня заснований на тому, що за законом сполучених посудин вода в обох трубках повинна стояти на однаковому рівні.

Різність  висот точок А і Б гнучким рівнем визначають наступним чином. Першу трубку рівня приставляють до стіни або рейки, поставленої вертикально приблизно на висоті 1 м над точкою А, і відзначають риску,  що збігається з рівнем води в трубці. Другу трубку приставляють у проміжному місці, віддаленому від  точки А на довжину  і також  роблять позначку (на стіні або рейці}, що збігається з рівнем води в трубці. Відмітку роблять тільки після повного припинення коливання води в візирках рівня.

Потім першу трубку переносять по напрямку до точки Б і, якщо дозволяє довжина шлангу, приставляють її до рейки в точці Б відмічаючи на ній рівень води (при перенесенні рівня кришки корпусів необхідно закрити, щоб вода не змогла виливатися з трубок). Заміривши висоти від рівня основи до позначок на рейках в точках А і Б і зробивши віднімання, отримують різницю, яка рівна  величині перевищення однієї точки над іншою.

Перевірте  свої  знання  з  даного  уроку  за  допомогою  даного  тесту /2rl/3r/t6/u2/urok_2.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: ВИВЧИТИ ТА ЗАКОНСПЕКТУВАТИ.ФОТОЗВІТ ЧЕКАЮ В ПРИВАТ.





Комментариев нет:

Отправить комментарий

  Група № 11. Четвер 20квітня 2023 року Урок за розкладом № 7. Предмет: Технологія штукатурних робіт Тема уроку:  "Класифікація та приз...